• Medobyocomplex-K

Medobyocomplex-K

Saç Bakımı | Saç Derisi Sorunları | Saç Dökülmesi | Gıda Takviyesi

Saç dökülmesine karşı vitamin, mineral, aminoasitler ve bitkisel ekstratlardan oluşan saç dökülmesinin tiplerine yönelik formüle edilen, kapsül formunda preparatlardır. Medobiocomplex W içinde Horse Tail Extract bulunmaktadır.

Kadınlar için ve kadın tipi saç dökülmeleri için formüle edilmiştir.
60 Kapsül + 200ml - 399,90 TL

Telogen Effluvium gibi saç kaybına neden olan durumlar için formüle edilmiştir. Saçın beslenmesini arttırarak ömrünün uzamasına, saç kalitesinin artmasına ve saç kaybını belirgin bir şekilde önlemeye yardımcı olur.

Telogen Effluvium: En bilinen saç dökülmesi nedeni olup sırasıyla; biotin, B1,B6,B5, Folik asit, gibi Vitamin eksiklikleri. Enfeksiyonlar, doğum, ateşli hastalıklar, cerrahi müdahaleler, trioid hastalıkları, stres, protein(L-Sistin, L- Metiyonin) ve kaloriden fakir beslenme, mevsim değişiklikleri, demir, çinko eksikliği, ve ilaç kullanımlarıdır.

Biotin: Güçlü etkisi ile saç folikülünü besler, saç kaybını önlemeye ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 2 kapsül toplam 5 mg Biotin içerir. En yüksek biotin oranı ürünlerimizdedir.
B1 (Thiamin HCI): Saç folikülünü besler. Sinir hücrelerini güçlendirir.
B5 (Calcium D-Pantothenate): Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın nemini ve parlaklığını arttırır.
B6 (Pyridoxin HCI): Çinkonun anti-androjen etkisini arttırır. Kan dolaşımının hızlandırır.
Folic Acid: Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
L-Cystine ve L-Methionin: Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan proteinlerdir.
Zinc Oxide: Saç folikülünün gelişimini destekleyen, antioksidan ve anti-androjen bir mineraldir.
Horse Tail Extract: Yüksek miktarda bitkisel silika içerir. Saç folikülünden başlayarak saç tellerine kadar nüfuz eden silika saç kalınlığını, saçların kopmaya dayanma gücünü ve elastikiyetini arttırır. Saçlı derinin bağ dokusunu güçlendirerek, folikülün deriye daha güçlü tutunmasını sağlar ve saç dökülmesini engeller.

Dermo Blog

Image
Dr. Melis Durası ile Yeni Babycare Serisini Tanıyalım
Mikrobiyom uzmanı Dr. Melis Durası ile yeni serimiz Babycare'i konuştuk.

Devamı...
Image
Eczacı Hatice Sarıyer 'Be bright' serisini anlatıyor
Güneş lekesi neden olur ve nasıl korunuruz?

Devamı...
Image
Sivilceli ve Yağlı Ciltler için Çözümler
Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesi, nem kaybının da önlenmesi bir çok sorunun çözülmesine öncülük eder. 

Devamı...

İçindeki Etken Maddeler

B5 (Calcium D-Pantothenate)

Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın nemini ve parlaklığını arttırır. 

B6 (Pyridoxin Hcı)

Çinkonun anti-androjen etkisini arttırır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardıcı olur. 

Folic Acid

Folik asit yeni hücrelerin üretilmesi ve bakımı, DNA sentezi, metilasyona doğru RNA sentezi ve DNA'daki değişikliklerin önlenmesi için gereklidir. Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Zinc Oxide

Saç folikülünün gelişimini destekleyen, antioksidan ve anti-androjen bir mineraldir. Yağ dengesini düzenler. Yumuşatıcı ve onarıcı etkisi sayesinde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

B1 (Thiamin Hcı)

Saç folikülünü besler. Sinir hücrelerini güçlendirir. değişik gıdalarla alınan besin öğelerinin vücutta enerjiye çevrilmesini ve en önemli enerji kaynaklarından biri olan karbonhidratlardan enerji yapımını sağlar. B1 vitamini, karaciğer ve diğer organ etleri, et, süt, kuru baklagiller, tahıllar (buğday, mısır, pirinç), ceviz, fındık ve yumurta bulunur.

Biotin

Bütün metabolizmada görevli çok sayıda enzimin kofaktörünü oluşturan bir B grubu vitaminidir. H vitamini olarak tanımlanan biotin, saç ve tırnak gibi başlangıcını deriden alan oluşumların ve kas, kemik, deri gibi tüm proteinli dokuların gelişiminde ve sağlıklı durumlarının sürdürülmesinde doğrudan veya dolaylı etkiye sahiptir.

L-Methionine

 Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.