• Medobyocomplex-E

Medobyocomplex-E

Saç Bakımı | Saç Derisi Sorunları | Saç Dökülmesi | Gıda Takviyesi

Erkek tipi saç dökülmelerine karşı vitamin, mineral, aminoasitler ve bitkisel ekstraktlardan formüle edilmiş olup, kapsül formunda üretilmiştir. Hormonal etkiyi baskılamak için  Medobiocomplex M içinde Esansiyel yağ asitleri içeren Saw Palmetto Extract ve Pumpkin Seed Extract bulunmaktadır.

Erkekler için ve erkek tipi saç dökülmeleri için formüle edilmiştir.
60 Kapsül + 200ml - 399,90 TL

Androgenetik Alopesi, hormonal dökülme olup erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinir. Sadece erkeklerde görülmez. Nadiren de olsa kadınlarda da görülebilir. 5 alfa redüktaz enziminin yükselerek DHT oluşumuna sebep olduğu kişilerde DHT, saç köklerine tutunur ve saçın beslenmesini engeller. Beslenemeyen saç kökleri zayıflar, saçlar giderek incelir, sonunda dökülür. Süreç devam ederse saç kökü tamamen canlılığını kaybeder. Bu tip saç dökülmelerinde, alın veya baş ortasında ve arka bölümünde belirgin bir şekilde ve aşamalı olarak saç kaybı oluşur.
Medobiocomplex M, Esansiyel yağ asitleri içeren Saw Palmetto Extract ve Pumpkin Seed Extract ile birlikte 5 alfa redüktaz enziminin yükselmesini engelleyerek DHT oluşumunu baskılar. Formülasyondaki Biotin, B1,B5,B6, Folik asit, L-Sistin, L-Metiyonin ve Çinko yardımıyla saç folükülünü besler ve saçın sağlıklı bir şekilde dökülmeden uzamasına yardımcı olur.

Biotin: Güçlü etkisi ile saç folikülünü besler, saç kaybını önlemeye ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 2 kapsül toplam 5 mg Biotin içerir. En yüksek biotin oranı ürünlerimizdedir.
B1 (Thiamin HCI): Saç folikülünü besler. Sinir hücrelerini güçlendirir.
B5 (Calcium D-Pantothenate): Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın nemini ve parlaklığını arttırır.
B6 (Pyridoxin HCI): Çinkonun anti-androjen etkisini arttırır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
Folic Acid: Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
L-Cystine ve L-Methionine: Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.
Zinc Oxide: Saç folikülünün gelişimini destekleyen, anti-oksidan ve anti-androjen bir mineraldir.
Saw Palmetto (%45 yağ asiti içerir) ve Pumpkin Seed Extract: Saç köklerindeki 5-alfa-redüktaz enzimlerinin salgılanmasını baskılayarak, kılcal damarlar yoluyla saç köküne gelen testosteron hormonlarının dehydrotestosteron hormonuna dönüşmesini engeller. Saçın dökülmesine neden olan hormonal etkiden kurtulmasına yardımcı olur.

Dermo Blog

Image
Dr. Melis Durası ile Yeni Babycare Serisini Tanıyalım
Mikrobiyom uzmanı Dr. Melis Durası ile yeni serimiz Babycare'i konuştuk.

Devamı...
Image
Eczacı Hatice Sarıyer 'Be bright' serisini anlatıyor
Güneş lekesi neden olur ve nasıl korunuruz?

Devamı...
Image
Sivilceli ve Yağlı Ciltler için Çözümler
Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesi, nem kaybının da önlenmesi bir çok sorunun çözülmesine öncülük eder. 

Devamı...

İçindeki Etken Maddeler

B5 (Calcium D-Pantothenate)

Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın nemini ve parlaklığını arttırır. 

B6 (Pyridoxin Hcı)

Çinkonun anti-androjen etkisini arttırır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardıcı olur. 

Folic Acid

Folik asit yeni hücrelerin üretilmesi ve bakımı, DNA sentezi, metilasyona doğru RNA sentezi ve DNA'daki değişikliklerin önlenmesi için gereklidir. Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Zinc Oxide

Saç folikülünün gelişimini destekleyen, antioksidan ve anti-androjen bir mineraldir. Yağ dengesini düzenler. Yumuşatıcı ve onarıcı etkisi sayesinde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

B1 (Thiamin Hcı)

Saç folikülünü besler. Sinir hücrelerini güçlendirir. değişik gıdalarla alınan besin öğelerinin vücutta enerjiye çevrilmesini ve en önemli enerji kaynaklarından biri olan karbonhidratlardan enerji yapımını sağlar. B1 vitamini, karaciğer ve diğer organ etleri, et, süt, kuru baklagiller, tahıllar (buğday, mısır, pirinç), ceviz, fındık ve yumurta bulunur.

Biotin

Bütün metabolizmada görevli çok sayıda enzimin kofaktörünü oluşturan bir B grubu vitaminidir. H vitamini olarak tanımlanan biotin, saç ve tırnak gibi başlangıcını deriden alan oluşumların ve kas, kemik, deri gibi tüm proteinli dokuların gelişiminde ve sağlıklı durumlarının sürdürülmesinde doğrudan veya dolaylı etkiye sahiptir.

L-Cystine

 Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.

L-Methionine

 Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.

Saw Palmetto Extract (Serenoa Serrulata Fruit Extract)

Saç köklerindeki 5-alfa-redüktaz enzimlerinin salgılanmasını baskılayarak, kılcal damarlar yoluyla saç köküne gelen testosteron hormonlarının dehydrotestosteron hormonuna dönüşmesini engeller. Saçın dökülmesine neden olan hormonal etkiden kurtulmasına yardımcı olur.