• Nutrafarm Hyaluronic Acid

Nutrafarm Hyaluronic Acid

Aşırı Kuruluk | Gıda Takviyesi

Hyaluronik Asit, dermis ve epidermisin temel bileşenidir. Dermiste kolajen ve elastin sentezinde rol oynar. Cilt bakımı için cilt üzerinde güzelleştirici ve nemlendirici etkisi vardır. 

60 Bitkisel Kapsül - 186,94 TL 

Yumuşak bağlayıcı dokularda, gözü çevreleyen sıvıda ve cilt dokusu içerisinde yüksek konsantrasyonda bulunur. Diğer doğal maddelerden daha fazla su tutabilir. Eşsiz hidratlama özelliği sayesinde cildin pürüzsüzleşmesine, yumuşaklığının artmasına, kırışıklıkların azalmasına katkıda bulunur. Cilt dokusunda kolajen ve elastin lifleri arasındaki boşluklara nüfuz ederek, cildin elastikiyetinin artmasına ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

Çok çeşitli fizyolojik fonksiyonlara sahiptir. Kıkırdak sıvısının oluşmasına ve metabolizmasına da katkıda bulunarak eklemleri kuvvetlendirir.

Normal beslenmeye takviye etmek amacı ile günlük alım dozu belirlenmiş, normal besinlerin yerine geçmeyen ürünlerdir. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı olan ürünlerimiz bakanlık tarafından verilen günlük kullanım dozuna uygun olarak üretilmiştir. Üretim tesislerimizde HACCP (Kritik Kontrol Noktaları) kuralları uygulanmaktadır. Kapsüllerimiz bitkisel kaynaklı (hidroksipropil metilselüloz) olup helal sertifikası mevcuttur.

  • Kolajen II Ekstresi: Yüksek miktarda Hyaluronik Asit içerir.  

    Proteinler : Histidin, Treonin, Valin, Methionine, Fenilalanin, Isolosin,Losin, Lisin, Glutamik Asit, Serin, Glisin, Arginin, Alanin, L-tyrosin, Sistin, Glutamin, Hidroksiprolin, Prolin olmak üzere  18 Aminoasitten oluşur. Bir mıknatıs gibi besin maddelerini absorbe eder. Derinin, kemiğin ve iç organların organik dokusunda bulunan metabolizmayı düzenleyen aminoasitleri, su molekülleri, vitaminleri ve kalsiyum gibi katyonik malzemeleri kendine çeker. Dokuların kendini yenilemesine yardımcı olur.
     

  • Kondroitin Sülfat: Anyonik polisakkarit olup makro molekül yapısındadır. Koroner kalp damar hastalıklarını, kalp kası hastalıklarını, damar içi birikmelerini önler ve tedavi eder.
     

  • Kalsiyum Askorbat: Vücutta ve kemik dokusunda kolajen gibi liflerin sentezine katkıda bulunur.

Dermo Blog

Image
Dr. Melis Durası ile Yeni Babycare Serisini Tanıyalım
Mikrobiyom uzmanı Dr. Melis Durası ile yeni serimiz Babycare'i konuştuk.

Devamı...
Image
Eczacı Hatice Sarıyer 'Be bright' serisini anlatıyor
Güneş lekesi neden olur ve nasıl korunuruz?

Devamı...
Image
Sivilceli ve Yağlı Ciltler için Çözümler
Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesi, nem kaybının da önlenmesi bir çok sorunun çözülmesine öncülük eder. 

Devamı...

İçindeki Etken Maddeler