Etken Maddeler

Biotin Sac

Saç folikülünü besler, saçın doğal direncini ve dayanıklılığını arttırır. Saç kaybını önlemeye ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Tea Extract (Camellia Sinensis Leaf Extract)

Güçlü antioksidan özelliği ile cildi oksidatif hasarlara karşı korur. İçeriğinde bulunan kafein ile kan dolaşımını hızlandırarak cildin rejenere olmasına yardımcı olur.

Pinus Palustris Tar Oil

Epidermal hücre çoğalmasını baskılayan etkisiyle yağlanma, kepek, pullanma, kaşıntı, kızarıklık gibi belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

B5 (Calcium D-Pantothenate)

Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın nemini ve parlaklığını arttırır. 

B6 (Pyridoxin Hcı)

Çinkonun anti-androjen etkisini arttırır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardıcı olur. 

Folic Acid

Folik asit yeni hücrelerin üretilmesi ve bakımı, DNA sentezi, metilasyona doğru RNA sentezi ve DNA'daki değişikliklerin önlenmesi için gereklidir. Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

Zinc Oxide

Saç folikülünün gelişimini destekleyen, antioksidan ve anti-androjen bir mineraldir. Yağ dengesini düzenler. Yumuşatıcı ve onarıcı etkisi sayesinde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Climbazole

Yağ ve kepek önleyici etken maddedir.

Menthol

Antiseptik özelliği ile saçlı deride kepek oluşumunu ve yağlanmayı azaltır.

AHA esterleri

Saçların ve saçlı derinin nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olur.

SLES free Surfaktanlar

Saçlarda kalıntı bırakmadan temizlenmesini sağlar, saç derisinde hassasiyet yaratmaz.

Horse Tail Extract (Equisetum Arvense Extract)

Yüksek miktarda bitkisel silika içerir. Saç folikülünden başlayarak saç tellerine kadar nüfuz eden silika saç kalınlığını, saçların kopmaya dayanma gücünü ve elastikiyetini arttırır. Saçlı derinin bağ dokusunu güçlendirerek, folikülün deriye daha güçlü tutunmasını sağlar ve saç dökülmesini engeller.

Dandelion Extract (Taraxacum Officinale Extract)

Saçlı derinin aşırı yağlanmasını, kızarıklık ve kaşıntı oluşmasını engellemeye ve saçın ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Acetyl Hexapeptide-37

Özellikle alın ve göz kenarlarında, yüzdeki mimik kaslarının kasılmasından kaynaklanan derin kırışıklıkların azalması için bakım yapar. Palmitoyl Pentapeptide-4 ve Acetyl Hexapeptide-37’nin birlikte kullanımı daha etkin olmalarına yardımcı olur. 

Alfa Arbutin

Ayı üzümü yapraklarından doğal olarak  elde edilir. Cilt aydınlatıcı ve leke giderici olarak kullanılır, kimyasallara göre daha  güvenlidir. Hidrokinonun doğal bir türevi olup onun kadar güçlü olan bu beyazlatma ajanı aynı risk ve yan etkilere sahip değildir. Alfa arbutinin en yüksek kullanım oranı %2’dir. İzomeri olan Beta Arbutinin en yüksek kullanım oranı ise %7’dir. Alfa Arbutin, izomeri olan Beta arbutinden 10 kat daha güçlüdür.

Allantoin

Cildi nemlendirici, hücre yenileyici ve tahriş giderici ve yaşlanma karşıtı olan doğal bir aktiftir.

Aloe Vera (Aloe Barbadensis Extract)

Cildin nemlenmesine, ışıltılı ve yumuşak bir görünüm almasına yardımcı olur.

Argan Yağı (Argania Spinosa Kernel Oil)

Linoleik ve Linolenik Asitler yardımıyla, cildin koruma tabakasının güçlenmesine, canlı ve pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı olur.

B1 (Thiamin Hcı)

Saç folikülünü besler. Sinir hücrelerini güçlendirir. değişik gıdalarla alınan besin öğelerinin vücutta enerjiye çevrilmesini ve en önemli enerji kaynaklarından biri olan karbonhidratlardan enerji yapımını sağlar. B1 vitamini, karaciğer ve diğer organ etleri, et, süt, kuru baklagiller, tahıllar (buğday, mısır, pirinç), ceviz, fındık ve yumurta bulunur.

Panthenol

Nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi vardır. Cildin nem tutma kapasitesini artırarak kuru ciltlerin yumuşamasına ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar. Anti-enflamatuar etki gösterir, kaşıntıyı azaltır, cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Behentrimonium Klorür

Saçlara ıslak ve kuru tarama kolaylığı sağlamaya, elektriklenmenin önüne geçmeye,  saçları daha yumuşak  bir hale getirerek kolayca şekil almasına yardımcı olur.

Biotin

Bütün metabolizmada görevli çok sayıda enzimin kofaktörünü oluşturan bir B grubu vitaminidir. H vitamini olarak tanımlanan biotin, saç ve tırnak gibi başlangıcını deriden alan oluşumların ve kas, kemik, deri gibi tüm proteinli dokuların gelişiminde ve sağlıklı durumlarının sürdürülmesinde doğrudan veya dolaylı etkiye sahiptir.

Butyl Methoxydibenzoylmethane

Carnosolic Acid

DNA hasarının ana nedenlerinden biri olan serbest radikallerle mücadele eder.

Ceramide Complex

Farklı tipteki konsantre Seramidler (Ceramide 3, Ceramide 1), Cholesterol, Serbest Yağ Asitleri ve Phytosphingosine’den oluşan ve cildin bozulmuş lipit yapısını düzenlemeye yardımcı güçlü bir etken maddesidir. Nem seviyesini arttırır.

Citrus Aurantium Extract

% 40 oranında aktif madde Hesperidin içerir. Hesperidin güçlü bir antioksidan olup hücre çeperlerinin genç kalmasında ve hücrelerin bölünme döngüsünün uzamasında önemli bir rolü vardır. Bu özelliği ile yaşlanma sürecinin yavaşlamasına yardımcı olur.

Coenzyme Q10

Güçlü bir antioksidandır. Hücrelerin enerji merkezleri olarak çalışan mitokondrilerde enerji üretimine katkı sağlar.Koenzim Q10, hemen hemen tüm dokularda bulunan, yağda çözünen, vitamin benzeri bir maddedir. Hücrenin enerji üretim merkezleri olarak çalışan mitokondrilerde enerji üretimine katkıda bulunan güçlü lipofilik bir antioksidandır.Koenzim Q10, doğal olarak vücutta bulunan bir enzimdir. Yaşın ilerlemesiyle azalır.

Collagen Amino Acids

16 çeşit Amino Asitten oluşmuştur. Tırnak yüzeyinin beslenmesinde etkilidir.

Dı-C12-13 Alkyl Malate Ve C12-15 Alkyl Lactate

Etkili birer A.H.A esteridir. Yüksek nem kapasitesi vardır ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.

Ecoskın

Esansiyel Yağ Asitleri ( Apricot Kernel Oil, Helianthus Annuus Seed )

keratinozomların lipit sentezi ve fonksiyonu için gereklidir. Hücre çeperlerinin fonksiyonunun korunmasına, özellikle yaşlanmış ciltlerde su kaybının önlenmesine; kuru ve pul pul görünümlü cildin nem kapasitesinin artmasına yardımcı olur.

Ethyl Ferulate

UV absorblayıcı özelliklere sahip olan doğal bir antioksidandır. Tehlikeli oksijen radikallerine karşı etkilidir. Cildin maruz kaldığı UV ışınlarının dozunu azaltır.

Glycine Soja Oil

İçeriğinde bitkisel Phytosteroller içerir. Bitkisel hormon yapısında olup tırnağın parlak ve canlı kalmasına yardımcı olur. Kurumasını ve pullanmasını önler.

Glycolic Acid (Aha)

(Hidrofilik) Kısa zincirli Alfa Hidroksi Asit olup soyucu özelliği güçlüdür.

Glycyrrhiza Glabra Root Extract

Cilt üzerindeki antioksidan etkisi, özellikle içeriğindeki triterpen, saponinler ve flavonoidlerin antioksidan özelliklerindendir. Cilt beyazlatma, anti-aging, kızarıklık giderici, anti-akne gibi etkileri vardır.

Hamamelis Virginians Leaf Extract

Antibakteriyel etkilidir, ciltte sivilce oluşumunu önler. Astrenjan özelliği sandiness de gözeneklerin sıkılaşmasına, siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Hyaluronic Acid

Yüksek su tutma kapasitesiyle, ciltte dolgunluk oluşturarak kırışıklıkların azalmasında yardımcı olur.Cildin pürüzsüz bir görünüm almasına, transepidermal su kaybını önlemeye, hidrasyonu artırmaya yardımcı olur.Hyaluronik Asit, dermis ve epidermisin temel bileşenidir. Dermiste kolajen ve elastin sentezinde rol oynar. Cilt bakımı için cilt üzerinde güzelleştirici ve nemlendirici etkisi vardır.

Hydrate Silica

Kurutucu etkisi sayesinde yağlanmayı engeller, cildin arınmasına yardımcı olur.

Kaolin

Cildin yağını alır. Ana taşıyıcı maddedir.

Kojic Acid

Etkin bir antioksidan olup Traneksamik asit ile birlikte kullanıldığında melanin oluşumunda iki öncül olan tirozinaz ve araşidonik asidi inhibe eder.

Lactic Acid (Aha)

(Hidrofilik) Uzun zincirli Alfa Hidroksi Asit olup nemlendirici özelliği güçlüdür.

Zanthoxylum Bungeanum Fruit Extract

Yatıştırıcı, kızarıklık ve kaşıntı giderici olarak kullanılmakta olup, cilt kırışıklıklarının giderilmesinde de etkilidir.

Laminaria Ochroleuca Extract

Güçlü antioksidan etkisi ile leke oluşumuna sebep olan oksidasyonu baskılayarak serbest radikallerin giderilmesine yardımcı olur. Cildin elastikiyetini ve parlaklığını korumasına yardımcı olur.

Oat Extract

Ciltteki inflamasyonu azaltarak cildin yumuşamasına yardımcı olur.

Vitamin E (Tocopherol Acetate)

Serbest radikallere karşı güçlü bir antioksidandır. Cildi UV ışınlarının zararlarından korumaya, leke ve kırışıklık oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hasar görmüş cilde besleyici ve yatıştırıcı etkisi vardır.Güçlü bir antioksidandır. Cildin su tutma kapasitesini arttırır, hücre yenilenmesini hızlandırır. Sodium Ascorbyl Phosphate ile yüksek oranda birlikte kullanımı cildin beyazlamasında leke oluşumunun baskılanmasında güçlü sinerji yaratır.

Laminaria Chronological Extract

Güçlü antioksidan etkisi ile leke oluşumuna sebep olan oksidasyonu baskılayarak serbest radikallerin giderilmesine yardımcı olur. Cildin elastikiyetini ve parlaklığını korumasına yardımcı olur.

Licorice Extract

Cildi nemlendirmeye ve leke oluşumunu baskılamaya yardımcı olur.

L-Cystine

 Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.

L-Methionine

 Saçın temel maddesi olan keratini oluşturan amino asitlerdir.

Vitamin C ( Sodium Ascorbyl Phosphate)

Cilde elastikiyet ve parlaklık kazandırarak sıkılaşmasına yardımcı olur.Güçlü antioksidandır. Cildin sıkılaşmasına ve renginin açılmasına yardımcı olur.Renk açıcı etkisi Tyrosin basamağında oksidasyonu baskılayarak Melanin oluşumunu engeller. Cilt tonunu düzenlemeye koyu renkli lekelerin oluşumunu önlemeye ve lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Cildin beyazlaşmasını ve parlak bir görünüm almasını sağlar. Ciltteki bu etkisi soyarak değil, oksidasyonu baskılayaraktır. Ayrıca, kırışık oluşumunu önlemeye ve cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Multifruit Asit (Aha)

(Hidrofilik) ciltte suda çözünen ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur.

Niacinamide

Cildin nem bariyerlerini güçlendirmeye, oluşmuş lekelerin renginin açılmasına, ince çizgi, kırışıklıkların görünümünde düzelme sağlamaya ve cildin sıkılığının artmasına yardımcı olur.

Vitamin C ( Calcium Ascorbate)

Midede hassasiyet yaratmayan Askorbik Asitin kalsiyum ile ester haline getirilmiş (buffered) formudur. bağışıklık sistemini destekleyerek hem enfeksiyonlara yakalanma sıklığını hem de enfeksiyon süresini azaltmaya yardımcı olur.
Güçlü antioksidan özelliği nedeniyle vücut dokularını serbest radikal hasarına karşı korur

Vitamin B5 (Panthenol)

Nemlendirici, yatıştırıcı ve hücre yenileyici etkisi vardır. Bariyer tabakasındaki lipitlerin sentezini arttırmaya, cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.

Vitamin A (Retinil Palmitate)

Kolajen sentezinin artmasına, kırışık derinliğinin azalmasına, epidermisin kalınlaşmasına, cildin elastikiyetinin artmasına ve UV-hasarlı derinin rejenerasyonuna yardımcı olur. aşın ve güneşin etkisiyle oluşan kırışıklık ve lekelerin azalması için bakım yapar. Ayrıca en az hassasiyet yapan A Vitamini türevidir. Retinil Palmitat enzimatik olarak ester bağının ayrılmasıyla deride Retinole dönüşür ve daha sonra oksidatif süreçler yoluyla Retinoik Asit’e dönüşür. Retinoik Asit, eksfolyan değildir, cilt hücreleri ile reseptörler sayesinde iletişime geçer. İletişime geçtiği cilt hücrelerinin fonksiyonlarını sağlıklı ve normal olarak (hasarlı ve yaşlı olarak değil) yürütmeleri yönünde komutlar verir. En etkili anti-aging etken maddesidir.

Palmitoyl Pentapeptide-4

Güçlü bir peptit molekülüdür. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cilt tonunu düzenlemeye, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur.

Uridine Monophosphate (Ump)

Biyokimyasal nükleotit ön göstergesidir. UMP, içinde DNA onarımı, özellikle nükleotiteksizyon sürecindeki onarımı destekler.

Polyactic Acid (Naturel Peeling Ajanı)

Kaynağı tamamen yenilebilir bitki şekerleridir, dolayısı ile doğal bir üründür. Polilaktik Asit, Laktik Asitin polimerizasyonundan elde edilir. Laktik Asitin nemlendirici ve doğal peeling etkisi vardır. Ayrıca bağ dokusunu güçlendirir.  Dermatologların iplerle yüz germe işleminde kullanılan ipler, polilaktikasitten yapılmış olup cilt altında bağ dokusunu güçlendirip, eriyerek kaybolurlar.

Traneksamik Asit

Anti-enflamatuar ve tirozinaz inhibitörü olup hiperpigmentasyonda etkin bir amino asittir. Ayrıca yüzeysel kan damarlarının yarı saydam kırmızımsı rengini azaltarak cilt tonunun beyazlanmasına yardımcı olur.

Polysorbate 20

Temizleme ajanı olarak hiçbir hassasiyet yaratmaz, Temizleme sırasında gözlerinizi yakmaz, cildin rahatlamasına ve yumuşamasına yardımcı olur.Cilt ile son derece uyumlu bebeklerde bile rahatlıkla kullanılan emilsüyon bağlayıcı ve temizleyici maddedir. Gerektiğinde ciltte uzun süre kalabilir. İritasyon yapmaz. Arındırıcı etkisi vardır.

Tinosorb S

Tinosorb S

Tinosorb M

Tinosorb M

Potassium Azeloyl Diglycinate

Azelaik Asit’in etkin bir türevi olup cildi aydınlatmaya, leke ve sivilce oluşumunu baskılamaya, yağ dengesini düzenlemeye ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Sülfür

Cildin yağlanmasını  ve  iltihaplanmayı azaltarak, sivilce oluşumuna ve oluşmuş sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.

Rutin

Fenolik bir antioksidandır. Damar çeperlerini güçlendirir, kılcal damarlara kadar ulaşır. Ca askorbat ile birlikte sinerjik etkisi vardır.

Saccharide Isomerate

ECOCERT ve COSMOS sertifikalıdır. Sakkarit İzomerlerinde oluşan karbonhidrat kompleksi olup cildin doğal nemlendirme faktörlerine benzer yapıdadır. Yüksek nemlendirme özelliği nedeniyle cilde uygulandıktan sonra 72 saat boyunca etkisi devam eder.

Su Teresi Watercress Extract

Cilt üzerinde çok önemli renk açıcı ve beyazlatıcı bir etkisi vardır. Üründe kullanılan Watercress Extract, kendisine has kokusunun giderilmesi için özel yöntemlerle elde edilmiştir.

Salicylic Acid (Bha)

(Lipofilik) Yağda çözünen ve gözenekleri tıkayan kalıntıları temizler.

Saw Palmetto Extract (Serenoa Serrulata Fruit Extract)

Saç köklerindeki 5-alfa-redüktaz enzimlerinin salgılanmasını baskılayarak, kılcal damarlar yoluyla saç köküne gelen testosteron hormonlarının dehydrotestosteron hormonuna dönüşmesini engeller. Saçın dökülmesine neden olan hormonal etkiden kurtulmasına yardımcı olur.

Biotin Sac

Increases the natural endurance and resilience of the hair and nourishes the hair follicle. Fights against hair loss and helps the hair to grow in a healthy way.

Tea Extract (Camellia Sinensis Leaf Extract)

With its powerful antioxidant property it protects the skin against antioxidant damages. With its caffeine content, it helps to accelerate the blood circulation while regenerating the skin.

Pinus Palustris Tar Oil

It has a suppressing effect on the epidermal cell reproduction resulting in less oil, dandruff, flakes, itching and rash.

B5 (Calcium D-Pantothenate)

Helps the hair grow. Increases the moisture and gloss of the hair. 

B6 (Pyridoxine Hcl)

Augments the anti-androgen effect of zinc. Helps to accelerate blood circulation. 

Folic Acid

It is essential for the regeneration and maintenance of folic acid, DNA synthesis and RNA synthesis towards methylation, and for protection against changes in the DNA. Helps to accelerate the blood circulation at the follicles.

Zinc Oxide

It is an antioxidant and anti-androgen mineral that supports the development of follicles. Regulates the oil balance. It helps the regeneration of the skin with its softening and repairing properties.

Climbazole

It is an active ingredient preventing the formation of oil and dandruff.

Menthol

It reduces the formation of oil and dandruff on the scalp with its anti-septic property.

AHA esters

It helps to moisturize and nourish the hair and the scalp.

SLES free Surfactants

It does not create sensitivity on the scalp and cleans the hair without leaving any residues.

Horse Tail Extract (Equisetum Arvense Extract)

Contains high volumes of herbal silica. Silica increases the thickness of the hair, enhances its resilience against breaks and boosts its elasticity by penetrating all the way to hair strands starting from the hair follicle. By strengthening the scalp’s collagen tissue, it helps the follicle to hold on to the skin more forcefully while fighting against hair loss.

Dandelion Extract (Taraxacum Officinale Extract)

It not only helps to prevent the scalp from getting oily, but also from getting itchy and rash while prolonging the life of the hair.

Acetyl Hexapeptide-37

It provides care especially for forehead and sides of the eyes, and reduces deep wrinkles caused by the contraction of mimic muscles on the face. Use with Palmitoyl Pentapeptide-4 and Acetyl Hexapeptide-37 for improved impact. 

Alfa Arbutin

Developed naturally from bearberry leaves. Can be used as a skin lightener and spot remover, and it's safer compared to chemicals. It is naturally derived from hydroquinone and this whitening agent, which is strong as it is, does not pose the same level of risk or impact. 2% is the maximum usage rate for alpha arbutin. 7% is the maximum usage rate of isomeric Beta Arbutin. Alpha Arbutin, is 10 times stronger than the isomeric Beta arbutin.

Allantoin

It is a natural agent moisturizing the skin, helping the cell regeneration while fighting against skin damages and aging.

Aloe Vera (Aloe Barbadensis Extract)

Helps the skin to gain a moisturized, shinny and soft look.

Argania Spinosa Kernel Oil

Its Linoleic and Oleic Acid contents help to strengthen the protective layer of the skin and to look vivid and smooth.

B1 (Thiamin Hcl)

Nourishes the follicles. It strengthens the nerve cells, helps the conversion of food into energy in the body, and ensures that energy is generated from carbohydrates which are one of the most important sources of energy. Vitamin B1 one is available in liver and other organ meats, meat, milk, legumes, grains (wheat, corn, rice), walnut, hazelnut and eggs.

Panthenol

It has a moisturizing and soothing effect. It softens dry skins and increase elasticity by increasing the moisture-holding capacity of the skin. It has a anti-inflammation effect, reduces itching and helps the restructuring of the skin.

Behentrimonium Chloride

It helps to make the hair combed easily, wet or dry, turn the hair softer for it to be shaped much more easier and prevent the generation of hair static.

Biotin

It is a group B vitamin that forms the cofactor of many enzymes active in the metabolism. Defined as Vitamin H, biotin has a direct or indirect effect on the health and development of skin-based components such as hair and nails, and protein rich tissues in muscles, bones and skin.

Butyl Methoxydibenzoylmethane

Carnosolic Acid

Fights against the free radicals which are among the main causes of DNA damage.

Ceramide Complex

It is a powerful active ingredient composed of different types of concentrated Ceramides (Ceramide 3, Ceramide 1), Cholesterol, Free fatty Acids and Phytosphingosine. It helps to regulate the lipid structure of a damaged skin. It increases the level of moisture.

Citrus Aurantium Extract

It is content is 40% active ingredient of Hesperidin. A strong antioxidant, Hesperidin plays an important role in keeping the cell wall young and prolongs the cell division repetition cycles. With this property it helps to slow down the process of aging.

Coenzyme Q10

It is a powerful antioxidant. It contributes to the energy production of mitochondria that serve as the cell's energy production center. Coenzyme Q10 is an oil soluble, vitamin-like substance found in almost all tissues. It is a strong lipophilic antioxidant which contributes to the energy production of mitochondria that serve as the cell's energy production center. Coenzyme Q10 is an enzyme naturally found in the body. Its undulation is reduced as people get older.

Collagen Amino Acids

Contains 16 types of Amino Acids. Effective in nourishing the surface of nails.

Dl-C12-13 Alkyl Malate and C12-15 Alkyl Lactate

Each of them are an effective A.H.A ester. It has a high moisturizing capacity and help to remove the dead cells.

Ecoskin

Essential Fatty acids ( Apricot Kernel Oil, Helianthus Annuus Seed )

It is necessary for the lipid synthesis and functioning of keratinozoms. Helps to protect the function of cell walls, to prevent dehydration particularly in aged skins; to increase the moisture capacity of skins that looks dry and flaky.

Ethyl Ferulate

It is a natural antioxidant with UV absorbing qualities. Effective against hazardous oxygen radicals. Reduces the level of UV rays the skin is exposed to.

Glycine Soja Oil

Contains herbal Phytosteroller. Essentially it is a herbal hormone that helps the nail remains shinny and lively. It prevents it becoming dry and flaky.

Glycolic Acid (Aha)

(Hydrophilic) It is a short chain Alpha Hydroxic Acid and a powerful peeling effect.

Glycyrrhiza Glabra Root Extract

Its antioxidant effect on the skin springs from its composition containing triterpenes, saponins and flavonoids. It has properties such as skin whitening, anti-aging, rash removing and anti-acne.

Hamamelis Virginians Leaf Extract

With its anti-bacterial formulation it prevents the formation of acne. Thanks to its adstringent property it not only helps to tighten the pores but also to prevent the formation of blackheads.

Hyaluronic Acid

With its high water holding capacity it helps to get rid of wrinkles by increasing the vitality of the skin. It helps the skin to gain a smooth image as it prevents transepidermal dehydration and increase hydration. Hyaluronic Acid is the main component of dermis and epidermis. It plays a role in the synthesis of collagen and elastin in the dermis. It has a beautifying and moisturizing effect on the skin during care.

Hydrate Silica

Prevents the skin become oily thanks to its drying effect. It also has a purifying impact.

Kaolin

Removes oil from the skin. It is the main carrier ingredient.

Kojic Acid

It is an effective antioxidant and when used with tranexamic acid, it inhibits tyrosinase and arachidonic acid, two precursors for melanin formation.

Lactic Acid (Aha)

(Hydrophilic) It is a long chain Alpha Hydroxic Acid and has a powerful moisturizing effect.

Zanthoxylum Bungeanum Fruit Extract

It is used as a soother and anti-itching and helps to prevent skin wrinkles.

Laminaria Ochroleuca Extract

Thanks to its powerful antioxidant effect, it suppresses the oxidation that causes the formation of spots, and helps to remove the free radicals. Improves the elasticity of the skin and helps it to be radiant.

Oat Extract

Helps to soften the skin by reducing the inflammation in the skin.

Vitamin E (Tocopherol Acetate)

It is a powerful antioxidant against the free radicals. It helps to protect the skin against UV rays and to prevent the formation of spots and wrinkles. It has a nourishing and soothing effect for damaged skin. It is a powerful antioxidant. Increases the water holding capacity of the skin and accelerates the cell renewal. Use with high concentrations of Sodium Ascorbyl Phosphate shall create a powerful synergy for suppression of formation of spots and whitening of the skin.

Laminaria Chronological Extract

Thanks to its powerful antioxidant effect, it suppresses the oxidation that causes the formation of spots, and helps to remove the free radicals. Improves the elasticity of the skin and helps it to be radiant.

Licorice Extract

Helps to moisturize the skin and suppresses the formation of spots.

L-Cystine

 They are amino acids that form keratin as the main material of hair.

L-Methionine

 They are amino acids that form keratin as the main material of hair.

Vitamin C ( Sodium Ascorbyl Phosphate)

Makes the skin tighter by improving its elasticity and gloss. It is a powerful antioxidant. It helps to lighten the color of the skin and makes it tighter. Its color-lightening effect prevents the formation of Melanin by suppressing the oxidation at the Tyrosin stage. It helps to regulate the tone of the skin, prevents the formation of dark color spots and lightens of the color of the spots. It ensures the whitening of the skin and makes it radiant. Such a result is not due to peeling but suppression of oxidation. It also helps to prevent the formation of wrinkles and improves the elasticity of the skin.

Multifruit Acid (Aha)

(Hydrophilic) helps to clean water soluble dead cells formed in the skin.

Niacinamide

Helps strengthen skin moisture barrier, lightens spots, improve fine lines and wrinkles, and improves skin solidity.

Vitamin C ( Calcium Ascorbate)

It is converted to ester (buffered) form with the use of Ascorbic Acid that doesn’t create sensitivity in the stomach. Supports the immune system to fight against infections while reducing the duration of the infections.
It protects the body tissues against damages caused by free radicals thanks to its strong antioxidant property.

Vitamin B5 (Panthenol)

It has a moisturizing, soothing and cell renewal effect. Helps not only to increase the lipid synthesis in the barrier layer but also the restructuring of the skin.

Vitamin A (Retinyl Palmitate)

It helps to increase Collagen synthesis, to initiate reduction in the depth of the wrinkles, to lead to a thickening of epidermis, to increase the elasticity of the skin and to regenerate the skin after UV damage. Provides care against wrinkles and spots formed due to aging and the sun. It is Vitamin A derivative that creates minimum level of sensitivity. Retinyl Palmitate converts into Retinol with ester linkage separated in an enzymatic way before it becomes a Retinoic Acid via oxidative processes. Retinoic Acid is not exfoliant and interacts with skin cells via receptors. It interacts with the skin cells to instruct them to function in a healthy and normal way, not in a 'damaged' or an 'aging' way. It is the most powerful anti-aging agent.

Palmitoyl Pentapeptide-4

It is a strong peptide molecule. It helps to reduce thin lines and wrinkles, regulate the tone of the skin and increase the its elasticity.

Uridine Monophosphate (Ump)

Biochemical nucleotide pre-indicator. UMP, within the DNA repair, especially supports the repair within the processes of nükleotiteksizyon.

Polyactic Acid (Natural Peeling Agent)

Made 100% from edible herbal sugar, so it is entirely natural. It is obtained with the polymerization of Polylactic and Lactic Acids. Lactic Acid has a moisturizing and natural peeling effect. Also it strengthens the collagen tissue.  Strings used by dermatologists for face lifting are made of polylactic acid which then melts away while strengthening the collagen tissues under the skin.

Tranexamic Acid

It is an anti-inflammatory and tyrosinase inhibitor and an effective amino acid in hyperpigmentation. Also helps to whiten skin tone by reducing the translucent reddish color of blood vessels on the surface.

Polysorbate 20

Used as the cleaning agent which doesn’t cause any sensitivity. It does cause burning feeling in the eyes during cleaning and helps it to soften. As it is a cleaning and emulsion binder ingredient it is fully suitable for use on skin and can be used for babies as well. Can be applied on the skin for longer durations, if needed. Will not cause any irritation. It has a purifying effect.

Tinosorb S

Tinosorb S

Tinosorb M

Tinosorb M

Potassium Azeloyl Diglycinate

It is an active derivation of Azelaic Acid and helps to lighten the skin, suppresses the formation of acne and spots, regulates the fat balance, and moisturizes the skin.

Sulfur

It reduces the inflammation and the level of oil on the skin to prevent the formation of acnes, and performs to remove the existing ones.

Rutin

It is a phenolic antioxidant. It penetrates to capillary vessels and improves the cell walls. It creates a synergical effect when used with Ca ascorbate.

Saccharide Isomerate

ECOCERT and COSMOS certified. It is a carbohydrate formed in Saccharide Isomers, and has similar features with the skin’s natural moisturizing factors. After applied, it will continue to be effective for 72 hours due to its high moisturizing property.

Watercress Extract

It has a strong skin color-lightening and whitening effect. Watercress Extract ingredient is produced using special methods to remove its distinctive odor.

Salicylic Acid (Bha)

(Lipophilic) Cleans the residues that blocks the pores that are oil soluble.

Saw Palmetto Extract (Serenoa Serrulata Fruit Extract)

Testosterone travels to follicles through capillary vessels ready to be converted to dihydrotestosterone hormone, however, this product prevents this from happening by suppressing the discharging of 5-alpha-reductase enzyme at the follicles. It helps it to avoid the hormonal effect that causes hair loss.